SI53358BD11346-AM
Contact Now
SI53358BD11346-AM
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 2:8
Type : Clock Buffer
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Differential - Input:Output : Yes/Yes
Series : Automotive, AEC-Q100
Input : Clock, LVCMOS
Supplier Device Package : 40-QFN (6x6)
Mfr : Skyworks Solutions Inc.
Frequency - Max : 250 MHz
Voltage - Supply : 1.71V ~ 3.46V
Package / Case : 40-VFQFN Exposed Pad
Output : HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TA)
Number of Circuits : 1
Description : IC CLK BUFFER 2:8 250MHZ 40QFN
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
Clock Clock Buffer IC 2:8 250 MHz 40-VFQFN Exposed Pad