APTGT100TL60T3G
Contact Now
APTGT100TL60T3G
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 150 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SP3
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.9V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SP3
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -40°C ~ 175°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 340 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 6.1 nF @ 25 V
Configuration : Three Level Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : APTGT100
Description : IGBT MODULE 600V 150A 340W SP3
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Three Level Inverter 600 V 150 A 340 W Chassis Mount SP3