MG12100D-BA1MM
Contact Now
MG12100D-BA1MM
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 160 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.8V @ 15V, 100A (Typ)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : D3
Mfr : Littelfuse Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 1000 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 8.58 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MODULE 1200V 160A 1000W D3
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Half Bridge 1200 V 160 A 1000 W Chassis Mount D3